Benelüx & Paris Turu


Benelüx & Paris Turu

Benelux - Paris Turu

Borojet HY ile

23 Nisan 2016 İstanbul Hareketli

*** 23 Nisan Özel Kişi Başı 299 €  ***

Amsterdam(2) Brüksel(1) Paris(3) Lüksemburg(1)

1. Gün İSTANBUL - KÖLN - AMSTERDAM

Sabiha Gökçen Havalimanında Rehberi  ile saat 10.00 da bulusma.Check in ve bagaj islemleri sonrası Borajet YB 631 sayılı ucagı ile Köln’e hareket. Lokal saat 15.15 de Koln havalimanına varıs. Bizi bekleyen özel aracımız ile Köln şehir turu. Muazzam mimarisiyle Gotik stilin en önemli örneği, dünya savaşından Köln’de ayakta kalan tek yapı olan Köln Katedrali, tarihin en eski kolonya üreticisinin atölyesi ve ünlü alış veriş caddesi Köln’de gezilecek yerler arasında. Ardından Amsterdam’a hareket ve şehir turu. Tamamen kazıkların üzerine kurulmuş ve deniz seviyesinin altındaki yerleşimi ile Kuzey’in Venedik’i lakaplı şehirde ünlü Kraliyet Sarayı, Dam Meydanı, Kırmızı Fener Sokağı (Red Light District) görülecek yerler arasındadır. Geceleme Amsterdam’da otelimizde.

2. Gün AMSTERDAM

Otelimizde alacagımız kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Grande Holland turumuzda Marken, Volendam, Roterdam, Delft, Den Haag (Lahey) şehirleri gezilecektir. Gezimiz sırasında keyifli balıkçı köyü Volendam’ı keşfedecek, meşhur yel değirmeni örneğini görecek, Hollanda’nın el sanatlarını görecek, ünlü peynirlerini tadacak, geleneksel tahta ayakkabı imalatını deneyimleyecek ve kendinizi gerçekten Hollanda’nın kalbinde hissedeceksiniz. Geceleme Amsterdam’da otelimizde. Grande Holland (95€)

3. Gün AMSTERDAM - BRÜKSEL

Kahvaltı sonrası Amsterdam’dan Brüksel’e hareket. Dileyen misafirlerimiz yolda ekstra olarak düzenlenecek Gravensteen kalesi ve dünyanın en önemli Altar’ına ev sahipliği yapan St. Bavo (Gent Katedrali) ile meşhur Gent şehir turuna katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz yolda  ekstra olarak düzenlenecek ünlü ortaçağ kenti Brugges turuna katılabilirler. Bu turda dantelleri ve kanalları ile ünlü kentin atmosferinin tadına varabilir, şehrin nefis manzarasını ve Belfry Kulesi’ni görebilirsiniz. Size önerimiz Belçika’nın ünlü patates kızartmalarını ve moules –frites (Patates ve midye)lerini tadmanızdır. ***Gent (15€) Brugge (35€)***

4. Gün BRÜKSEL - PARİS

Kahvaltı sonrası Avrupa başkenti Brüksel panoramik şehir turu. Grand Palace Meydanı, ünlü Manneken Piss heykeli, Brüksel Katedrali, kraliyet evi ve sarayı, Avrupa Birliği Parlementosu ve yerleşkesi, Adalet Sarayı, ünlü Heisel Stadı ve Belçika’nın simgesi Atomium’u ziyaret edebilir ayrıca Belçika’nın ünlü çikolatalarından tadabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz, giriş ücretini ödeyerek Atomium’un zirvesinden muhteşem Brüksel manzarasını seyredebilirler. Ardından Paris’e hareket. Waterloo (15€)

Dileyen misafirlerimiz yolda  ekstra olarak düzenlenecek ünlü Fransız General Napolyon’un son savaşını yaptığı yer olan Waterloo turuna katılabilirler. Avrupa’nın kaderini belirleyen savaşlardan biri olan Waterloo’da, 8 saatte defalarca el değiştiren karargahı ve 40 metre yükseliğindeki anıt tepe görülebilir.

Paris’e varışımıza istinaden Paris şehir turunu yapıyoruz. Ünlü Eiffel Kulesi, meşhur markaların bulundugu Champs Elysees Caddesi, Concord Meydanı ve dikilitaş, zafer meydanı ve takı (Arch de Triumph); Napoleon’un mezarı ve Opera Meydanı görülecek yerler arasında. Işıklarla Paris (35€) Aşkın şehri Paris’i muhteşem gece ambiansında yaşamak isteyenler için ekstra düzenlenecek Paris gece turumuza katılabilirler. Ayrıca Eiffel Kulesi’ndeki ışık gösterisini izleyebilirler. Konaklama Paris otelimizde

5. Gün PARİS

Kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Grand Paris turumuza katılabilirler. Tur kapsamında; Fransa’nın simgesi haline gelmiş, Demir Lady lakaplı Eiffel Kulesi’ne çıkılacak, Paris’i kuş bakışı muhteşem bir manzara ile seyredeceğiz. Ardından Seine Nehri’ni tekne ile gezecek, nehir gezisi sırasında St. Louis Adası, Notre Damme Katedrali, Adalet Sarayı, D’Orsay Müzesi göreceğimiz Fransız mimarisinin eşsiz örneklerinden bazıları. Vergisiz parfüm, saat ve hediyelik eşyaları alabileceğiniz 60 yıllık geçmişi olan duty free mağazası Benlüx ziyaret edilecek. Dünyaca ünlü eserlere ilham kaynağı olmuş Notre Damme Katedrali ziyaret edilecektir. Çiftleri birbirine bağlayan kilitleri ile ünlü Aşıklar Köprüsü görülecek.  Ünlü Pigalle semtinden geçerek, füniküler ile çıkacağımız bohem hayatın günümüzde de yaşandığı Ressamlar Tepesin’de (Mon Marte) nefis Fransız lezzetlerini tadabileceğiniz, sokak ressamlarına portrelerinizi çizdirebileceğiniz, Adak Kilisesi Sacre-Coeur’u ziyaret edebileceğiniz eşsiz bir Fransız atmosferi sizleri bekliyor. Geceleme Paris otelimizde . Grand Paris (80€)

6. Gün PARİS

Kahvaltı sonrası serbest gün. Dileyen misafirlerimiz ekstra tam günlük Disneyland Park ve Walt Disney stüdyoları turuna katılabilirler. İki ayrı park da ziyaret edilebilir ve Disney’in eğlenceli dünyasına bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Disneyland (100€) . Louvre Müzesi ve Versay Sarayı (140€) . Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan, Louvre müzesi ve Versay Sarayı turuna katılabilirler. Dünya mirasının mabedi, Mona Lisa’dan firavunların hazinelerine kadar pek çok değerli eserin olduğu Louvre Müzesi gezilecek, ardından Fransa muhteşem yüzyılının simgesi Versay Sarayı ziyaret edilecektir. Lido show (140€) . 60 yıldır devam eden, muhteşem sahne şovlarının birleşimi ile oluşan Lido Şov’u izleyerek, Fransız gece hayatına şampanya eşliğinde şık bir bakış atmış olacağız. Şov kapsamında hem göze hem kulağa hitap eden birbirinden estetik gösterilerle adeta büyüleneceksiniz. Geceleme Paris otelimizde

7. Gün PARİS - LÜXEMBURG

Kahvaltı sonrası Avrupa’nın göbeğinde bulunan küçük ve mamur ülkeye hareket.  Reims – Metz – Shengen – Remich (55€). Dileyen misafirlerimiz yolda ekstra olarak düzenlenecek turumuza katılarak şampanyanın başkenti Reims, Paris’ten önceki Paris Metz, şarap cenneti Remich ve Avrupa tarihine damgasını vurmuş Shengen şehirleri gezilecektir. Lüxemburg .Geceleme Lüxemburg otelimizde.

8. Gün LÜXEMBURG - KÖLN - İSTANBUL

Kahvaltımızın ardından Lüxemburg tanıtım turunu yapıyoruz. Petrus Vadisi ve Adolpe Köprüsü, tarihi surları, Notre Damme Kilisesi, parlemento binası ve düklük sarayı ve Büyük Pazar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Köln’e hareket ediyoruz. Köln’e varışımız ardından havalimanına geçiş, bilet ve bagaj işlemlerimizden sonra Borajet YB 632 nolu uçuşu ile saat 16.00 da İstanbul’a hareket ediyoruz. Lokal saat 20.30 da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

Borajet Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul (SAW)- Köln– İstanbul (SAW) uçak bileti

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli

Belirlediğimiz  3*ve 4* (merkeze 10-15km) otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama

Türkçe rehberlik hizmetleri

Alan-Otel-Alan transferleri

Programda belirtilen şehir turları

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Vize ücreti

Seyahat sağlık güvence paketi

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı bedeli 15 TL 

Müze ve ören yerleri girişleri

Rehber ve şoför tipleri (isteğe bağlı 5 €)