Büyük İtalya Turu


Büyük İtalya Turu

BÜYÜK İTALYA TURU

7 Gece 8 Gün

Uçak ile Ulaşım

Gezilecek Yerler ; Po Nehri, Palazzo Reale, Piazza Castello, San Lorenzo Kilisesi, Via Po ve Via Roma, San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü, Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso,Circus Maxsimus, Mergellina, Plebiscito Meydanı, Trieste Tirentino Meydanı, Toledo Caddesi. 

1.GÜN İSTANBUL - TORİNO - BERGAMO ( MİLANO )

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde acenta yetkilileriyle saat 06:30'da buluşma. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK1309 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:35'te Torino'ya hareket. Saat 10:45'te Torino'ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turumuzda Po Nehri,Palazzo Reale,Piazza Castello,San Lorenzo Kilisesi,Via Po ve Via Roma caddeleri görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi Bergamo'ya hareket.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Milano turu düzenlenecektir.Tur bitimi Bergamo'da ki otelimize transfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN BERGAMO - VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılmasının ardında otelden ayrılarak Bergamo şehrinde kısa bir kahve molası veriyoruz.Mola sonrası Gondallar şehri Venedik'e hareket.Varışımızın ardından Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler.Tur bitimi otelimize transfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN VENEDİK - FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Floransa'ya hareket.Varışımızın ardından Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi Montecatini de ki otelimize transfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN - FLORANSA (SIENA- PISA-SAN GIMIGNANO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, kent pazarında alışveriş imkanı.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden olan Siena,Pisa ve San Gimignano turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN FLORANSA - ROMA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Başkent Roma'ya hareket.Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turundaColesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso,Circus Maxsimus görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Roma Gece Turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

 

6.GÜN - ROMA (CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Castelli Romani Outlet ve Dağ Köylerituruna katılabilirler.Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

 

7.GÜN ROMA - NAPOLİ - (POMPEİ)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Napoli'ye hareket;varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Napoli şehir turundaMergellina, Plebiscito Meydanı, Trieste Tirentino Meydanı, Toledo Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Geceleme otelimizde.

 

8.GÜN NAPOLİ - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte Napoli Havalimanına transfer.Bilet,bagaj ve pasaport  işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK 1880 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:15'te İstanbul'a hareket.Saat 17:25'te İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR

ROMA GECE TURU ( EXTRA TUR )

Dünya'daki en özel şehirlerden biri olan Roma'yı akşam ışıkları altında geziyoruz. Gezimiz sırasında antik çağdan günümüze formu değişmeden gelen Piazza Navona'yı,Dünya mimarlık tarihinin en önemli yapıtlarından biri olan Panteon'u ve Hadrianus Tapınağın yürüyerek ziyaret ettikten sonra Vatikan'ı Kolezyum'u ve Piazza Venezia'yı ışıklandırılmış olarak en romantik halleriyle görüyoruz.Tur bitimi otelimize dönüş.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

POMPEI TURU ( EXTRA TUR )

Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Pompei girişi + kulaklık

MILANO TURU ( EXTRA TUR )

İtalya'nın ve Avrupa'nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden, aynı zamanda ticaret ve fuar merkezlerinden biri olan Milano şehir turunda; Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı, Fortezza görülecek yerler arasındadır.

 

CASTELLI ROMANI OUTLET VE DAĞ KÖYLERİ TURU ( EXTRA TUR )

Turumuzun ilk durağı Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo. Ardından Roma yakınlarında ki bir göl kıyısında olan ve İtalyan zenginlerinin de evlerinin bulunduğu Nemi köyüne gidiyoruz. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarımızı yedikten sonra serbest zamanımızda köyde gezerek dağ çileklerinden yapılmış birçok üründen satın alma fırsatı buluyoruz. Ardından Roma’nın dışındaki İtalya’nın en büyük Outlet’ine giderek ucuz alışverişin keyfini çıkarıyoruz.


Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + turta ikramı

 

PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO TURU ( EXTRA TUR )

İtalya’nın en önemli sembolü , eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesinin görülmesi. Daha sonra İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena kentinin gezilmesi. Ardından Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış bu şirin, etrafı surlarla çevrili yerin gezilmesi.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

 

GONDOL TURU ( EXTRA TUR )

(Min 6 kişi)

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Torino / Napoli - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

·         Bergamo 'da uzak 3* otelde 1 gece continental kahvaltı dahil konaklama

·         Venedik - San Dona veya Noventa bölgesinde 4* otelde 1 gece continental kahvaltı dahil konaklama

·         Floransa - Montecatini bölgesinde 3* otelde 2 gece continental kahvaltı dahil konaklama

·         Roma'da uzak 3* otelde 2 gece continental kahvaltı dahil konaklama

·         Napoli'de uzak 3* otelde 1 gece continental kahvaltı dahil konaklama

·         Havalimanı-Otel-Havalimanı transferi

·         Tüm şehirler arası transferler

·         Yarım günlük Torino,Venedik.Floransa,Roma ve Napoli panoramik şehir turu

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

·         Konaklama vergileri

·         Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri

·         Venedikte vaporetto ücreti

·         Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli ( Vize Ücreti Sorunuz )  (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen  isteyiniz.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Ekstra turlar

·         Ören yerleri giriş ücretleri

·         Öğle ve akşam yemekleri

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

NOT: Acenta, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.