Klasik Batı Karadeniz Turu


Klasik Batı Karadeniz Turu

KLASIK BATI KARADENIZ TURU

Her Cumartesi Sabahı Hareket Pazar Akşamı Dönüş

1 Gece 2 Gün – 1 Gece Otel Konaklaması

Müze ve Ören Yer Giriş Ücretleri Dahil

Abant Gölü, Amasra, Safranbolu, Yörükköyü, Cincihan, Hıdırlık Tepesi, Güneş Saati, Bakırçılar Çarşısı, Cam Seyir Terası, Tokatlı Kanyonu

 

1.GÜN CUMARTESİ ( ABANT GÖLÜ – SAFRANBOLU – HIDIRLIK TEPESİ – CAM SEYİR TERASI )

 

Değerli misafirlerimiz 07.00 Yenibosna Yanyol BP Otoparkı ( Yenibosna Airport Outlet Center 50 Metre Yanında Havalimanı Tarafına Doğru )  - 07.30 Harbiye Cumhuriyet Caddesi Acenta Merkez Ofis Önü - 08.00 Hasanpaşa Yeni Kadıköy Salıpazarı Otoparkı ( E-5 Uzun Çayır Metrobüs İstasyonu Yanı)  - 08.15 Kartal Yemek Center - 08.30 Çayırova Mc Donalds Önünden - 09.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit - Adapazarı yönünden ) 09.10 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları ( ROMATEM Karşısı ) – 09.40 Adapazarı Otoban Çıkışı Total Benzin İstasyonu 10.25 Düzce Çoban Mevkii Shell Benzin İstasyonu Önünden katılacak misafirlerimizle, otobüs içi ikramları eşliğinde katılan misafirlerimizle Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, dileyenlerse fayton veya atla gezinti yapabilirler. Adapazarı – Düzce - Bolu  - Gerede - Karabük üzerinden Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya varış. Panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini Hıdırlık Tepesinden fotoğraflıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusun da lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molasını takiben akşam otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras ( Cam Seyir Terası ), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşuyor. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmekte teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır.( Ekstra )

 

Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box ile. (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri)

Öğle Yemeği: Abant Gölünde serbest ve mangal şeklinde veya dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.

Mola Tesisleri: Bolu Mavi Ocak Dinlenme Tesisleri

Rota: İstanbul – Abant (325 km), Abant - Safranbolu (155 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 480 km

Otele Giriş Saati: 18.00

 

2.GÜN PAZAR ( YÖRÜKKÖYÜ  - AMASRA – DEVREK )

 

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle, eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne varış. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız.  Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben üzerinden tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola ?”

( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varış. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı anakaraya bağlıyan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası, yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi (Tadilat dolayısıyla kapalı ise dışarıdan anlatım yapılacaktır.) gezisinin ardından kentten ayrılıyoruz. Bartın - Çaycuma üzerinden bastonlarıyla ünlü Devrek’te bir baston atölyesine uğradıktan sonra aşçılarıyla meşhur Mengen – Yeniçağ Bolu - Adapazarı üzerinden İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki organizasyonun da görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Mavi Yeşil Restoran vb. Taze Balık, Amasra Salatası, Helva ve Su.

Akşam Yemeği: Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Safranbolu - Amasra (110 km), Amasra – İstanbul (460 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 570 km   

Toplam Tur Mesafesi: 1050 km

İstanbul’a Varış Saati: 23.00

                    

      ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER                                     

                                              

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                                                                                             

*  Mercedes Tourısmo veya Travego                                   

    Vb. Otobüsler İle Ulaşım                                                        

*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri                                                                           

*   Otobüs İçi İkramları                                                                                                 

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı                                 

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

 *  Ek Hizmetler

 *  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar 

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar