Roma Floransa Venedik Turu


Roma Floransa Venedik Turu

Roma-Floransa-Venedik

 

4 Gece 5 Gün

Uçak ile Ulaşım

Gezilecek Yerler; Colesseum,İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso,Circus Maximus, Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi, San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü

 

1.GÜN - İSTANBUL - ROMA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde acenta yetkilileriyle saat 06:30'da buluşma. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1861 sayılı seferi ile saat 08:35'te Roma’ya hareket. Saat 10:20'de Roma'ya varışımız sonrası yapılacak olan panoramik şehir turunda; Colesseum,İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso,Circus Maximus görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize tansfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Roma Gece turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN - ROMA (NAPOLI - POMPEI)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak tipik bir İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı'nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompei turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN ROMA - FLORANSA - MONTECATİNİ

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Floransa'ya hareket.Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa'ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Montecatini de ki otelimize transfer.Odaların alınmasının ardından serbest zaman.Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN MONTECATINI - PADOVA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Venedik'e hareket.Gondollar şehri Venedik'e varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler.Tur bitimi Padova da ki otelimize transfer.Odaların alınmasının ardından serbest zaman.Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN PADOVA - BOLOGNA – ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte Bologna Havalimanına hareket.Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1326 sayılı seferi ile saat 18:40'da İstanbul'a hareket.Saat 22:20'de İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

 

EKSTRA TURLAR

ROMA GECE TURU ( EXTRA TUR )

Dünya'daki en özel şehirlerden biri olan Roma'yı akşam ışıkları altında geziyoruz. Gezimiz sırasında antik çağdan günümüze formu değişmeden gelen Piazza Navona'yı,Dünya mimarlık tarihinin en önemli yapıtlarından biri olan Panteon'u ve Hadrianus Tapınağın yürüyerek ziyaret ettikten sonra Vatikan'ı Kolezyum'u ve Piazza Venezia'yı ışıklandırılmış olarak en romantik halleriyle görüyoruz.Tur bitimi otelimize dönüş.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

NAPOLİ & POMPEİ TURU ( EXTRA TUR )

Antik Roma İmparatorluğunda insanların taşlaştığı geçmişe yolculuk. Turumuzun ilk durağı, ünlü sanatçılara ilham kaynağı olmuş Napoli, Akdeniz tipi balkonları, Santa Lucia sahilleri ve İspanyol dönemi tarihi binalarıyla sizleri keyifli bir zaman yolculuğuna taşıyacak. Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik + Pompei girişi + kulaklık

 

GONDOL TURU ( EXTRA TUR )

(Min 6 kişi)

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Roma gidiş, Bologna - İstanbul dönüş uçak bileti

·         Roma'da 2 gece uzak 3* otelde continental kahvaltı dahil konaklama

·         Floransa (Montecatini bölgesinde) 1 gece 3* otelde oda continental kahvaltı dahil konaklama

·         Venedik (Padova veya Noventa bölgesinde) 1 gece 3* otelde oda continental kahvaltı dahil konaklama

·         Havaalanı - Otel - Havaalanı transferleri

·         Yarım günlük panoramik Roma, Floransa ve Venedik şehir turları

·         Profesyonel rehberlik hizmeti

·         Konaklama vergileri

·         Vaporetto ücreti

·         Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli  (Vize Ücreti Sorunuz ) (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)

·         Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

·         Ekstra turlar ve ören yerleri giriş ücretleri

·         Öğle ve akşam yemekleri, otel ekstraları

·         Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

·         SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

·         Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

NOT: Acenta, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.